Ամանորին ընդառաջ՝ դեկտեմբերի 30-ին, ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանն այցելել է ՀՀ ՊՆ կենտրոնական կլինիկական զինվորական հոսպիտալ:
Խորհրդարանի ղեկավարը եղել է վերակենդանացման բաժանմունքում, հետաքրքրվել բուժվող զինծառայողների առողջական վիճակով՝ մաղթելով շուտափույթ ապաքինում: ՀՀ ՊՆ կենտրոնական կլինիկական զինվորական հոսպիտալի պետ, բուժծառայության գնդապետ Վահան Գեւորգյանն Արա Բաբլոյանին ներկայացրել է հիվանդանոցի առկա հնարավորությունները, բուժսպասարկման կազմակերպման ընթացքը:
Ազգային ժողովի նախագահը զրուցել է նաեւ զինվորներին տեսակցող ծնողների հետ, ովքեր իրենց գոհունակությունն են հայտնել մատուցվող բուժծառայությունների որակի, անձնակազմի հոգատարության եւ հիվանդանոցային պայմանների համար: Որպես բժիշկ-վիրաբույժ՝ Արա Բաբլոյանն իր հերթին ընդգծել է, որ զինվորներին մատուցվող բուժծառայության որակը մշտապես պետության ուշադրության առանցքում է եւ ուրախությամբ փաստել, որ այդ առումով դրական փոփոխություններն ակնհայտ են:

А.Баблоян посетил Центральный клинический военный госпиталь МО РА
30 декабря, накануне Нового года, Председатель НС А.Баблоян посетил Центральный клинический военный госпиталь   Министерства обороны РА.
Спикер парламента побывал в реабилитационном отделении, поинтересовался состоянием здоровья лечащихся военнослужащих, пожелал им скорейшего выздоровления. Начальник Центрального клинического военного госпиталя, полковник медслужбы В.Геворкян представил А.Баблояну существующие возможности госпиталя, организацию медицинского обслуживания.
Председатель НС побеседовал также с родителями находящихся на излечении военнослужащих, которые выразили удовлетворение качеством медобслуживания, заботой медперсонала и больничными условиями. Как врач-хирург А.Баблоян в свою очередь подчеркнул, что качество медобслуживания всегда в центре внимания государства, констатировав, что в этом плане очевидны позитивные перемены.